خانه / دسته‌بندی نشده / پارچه لباس کردی مدل سنندجی

پارچه لباس کردی مدل سنندجی

پارچه لباس کردی مدل سنندجی معمولا قواره های گران قیمت و سنگین جنس سیلک یا تور نگین دار را شامل می شود که در پاساژ های این شهر به فروش خواهد رسید.
پارچه های کردی معمولا شامل زیباترین قواره های پارچه مجلسی می شود که بر روی آنها به وسیله منجق، نگین یا مروارید کار شده باشد. البته ایده جدیدی که به تازگی خانمها در منطقه کردستان پیاده کرده اند این است که پارچه های تور یا حریر ساده را خریداری کرده و پس از دوخت لباس بر روی آن به وسیله نگین اتویی، چسبی یا دوختن روی آن کار می کنند و زیباترین طرح ها را به اجرا می گذارند.

پارچه کردی سنندجی

مدل سنندجی از بین لباس های کردی شامل یک پیراهن بلند به اصطلاح با سورانی که آستین های بلند آن است که از طرفین بلند بوده و یک تیکه اضافی نیز به نام سورانی خواهد داشت به همراه یک جلیقه کوتاه که در زبان کردی به آن ” سینه پوش یا سوخمه ” گفته می شود که تلفظ های لاتین کردی آنها به sinaposh , sokhma اطلاق خواهد شد.
اجازه دهید یک نمونه عکس از این لباس کردی برایتان به نمایش بگذاریم تا متوجه باشید چه نمونه لباس کردی را برایتان شرح داده ایم.

پارچه کردی مدل

البته مدل های بسیار زیبای دیگر نیز از لباس کردی وجود خواهد داشت که مانند عکس ابتدای متن با مدل سقزی مخصوص خانم های منطقه سقز و شهر های اطراف از جمله بانه، بوکان، مهاباد و سردشت است.
پارچه بالا زمینه تور ضخیمی دارد که شاید از دور شبیه حریر به نظر می رسد که بر روی آن نگین های مخمل با ظاهر گل و همچنین پولک های بسیار زیبایی جهت جلوه دادن به لباس کار شده است.
قصد ندارید زیباترین پارچه های لباس کردی را برای دوخت لباس محلی مدل سنندجی تهیه کرده و در مهمانی ها بدرخشید؟
منبع: پوشاک ایرانی

جهت خريد و فروش اين محصول ميتوانيد با ما در ارتباط باشيد:
متین افکار
شماره موبایل: 09126131699
کانال تلگرام: parchebazar1@
پست الکترونيکي: matin.afkar@gmail.com

مطلب پیشنهادی

قیمت انواع پارچه مبلی چرم

قیمت انواع پارچه مبلی چرم در ایران

قیمت انواع پارچه مبلی چرم در ایران با توجه به بالا رفتن قیمت چرم رو …

پاسخی بگذارید

کانال تلگرام